Локація
Ділянка знаходиться в колишній промзоні між станціями метро «Дорогожичі» та «Лук'янівська» на території колишнього заводу.
Ділянка знаходиться в колишній промзоні між станціями метро «Дорогожичі» та «Лук'янівська» на території колишнього заводу.
З 1945 на території діяв Київський мотоциклетний завод. Тут випускали мотоцикли важкого класу, та такі популярні моделі як «Дніпро», «Києвлянин». В 2000-х роках завод припинив своє існування, і відтоді 24 гектари стояли покинутими. На момент початку реконструкції в 2016-му році будівлі здавалися в оренду, а територія була занедбаною.
Першим кроком до реалізації інноваційного парку стало будівництво бізнес-кампусу з IT-школою 'UNIT Factory'. Прийом та навчання на фабриці відбувається за системою французької школи 'Ecole 42', — абітурієнти не мають складати класичні іспити, заучувати та підкорятись авторитету викладача. Навчання в школі побудовано на ініціативності студентів. Після трирічних студій або ще навіть під час навчання у молодого спеціаліста буде можливість працювати в ІТ-офісах, які будуть розташовані поруч.
42 — «Відповідь на питання життя, Всесвіту і взагалі» в романі Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці». Саме так називається школа, за принципом якої працює 'UNIT.Factory'. В початковій концепції ми вирішили обіграти сюжет твору і сформували територію на основі ключових точок роману. Так з'явилась назва кафе «Кінь та конюх» (зараз 'UNIT.Cafe') та фраза «Де твій рушник?» на мостінні при вході на територію.
Згодом ми відійшли від прив'язки до роману і зосередилися на презентації території як сполучної ланки між будівлями. Цим ми підтримали ідею єднання, що закладена в основі 'UNIT.Сity'.
Головна мета інноваційного UNIT.City — створення новітньої, зручної платформи для залучення та розвитку ІТ-спільноти. Резиденти інноваційного парку зможуть вільно обмінюватись ідеями та втілювати у життя амбітні задуми.
Нашою метою було створити умови, за яких кожна людина в кампусі буде почуватися вільно, а простір провокуватиме до саморозвитку і вдосконалення, спілкування з колегами та друзями.
Ядром простору першої черги є площа з острівними лавами, яка об'єднує різні за функціями будівлі. Ми виділили окремі зони біля школи, кафе та офісного центру для роботи й спілкування на свіжому повітрі. На території є зелені та спортивні зони.
Над архітектурою школи та кафе з водоймою працювала компанія TSEH Architectural Group.
Школу 'Unit Factory' відкрили в листопаді 2016 року.
Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'
Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Маріанна Криворучко, Тавіфа Пономаренко, Сергій Роговський
Бюро ініціативної архітектури 'GA'
Влодко Зотов
Фото
Іван Авдеєнко, Марія Савоскула
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com