У 2014 році керівництво фабрики 'Roshen' вирішило перенести частину виробничих потужностей у Вінницю та Бориспіль, а на території фабрики зробити громадський простір 'Roshen Plaza'. Головною задачею було перетворити промислову територію на відкритий затишний простір для мешканців і гостей міста.
У 2016 році пройшов закритий конкурс на концепцію площі території фабрики 'Roshen', в якому прийняли участь 6 компаній — 3 українські '33bY Architecture', 'MAACC', ’AER’ та 3 іноземні: 'In Situ', 'ExteriorArchitecture', ‘Inside outside’.
Перемогла французька компанія 'In Situ', а нашу компанію запросили приєднатися до проекту в якості місцевих ландшафтних архітекторів, що зроблять адаптацію проекту до українських реалій.
Особливістю проекту стало цілісне бачення території. 'In Situ' вирішили вийти за межі технічного завдання: половину парковки запропонували перетворити на паркову зону, нівелювали перепад висот території та розробили комплексний підхід до транспортних та пішохідних зв'язків.
Проектом передбачається:
Staff garden and parking are already implemented
З французької сторони було 4 команди, які комплексно розробляли проект: освітлення, ковзанка, фонтани та ландшафт. Тому важливо було оптимізувати процес роботи.
Перед початком роботи команд ми вивчали вихідні дані: мережі, топозйомки, готували витяги з ДБНів, інвентаризацію зелених насаджень, підбирали варіанти місцевих матеріалів по покриттям та перекладали все це англійською.
Олена Цимбалюк координувала роботу, і завжди була в курсі всіх деталей проекту як ландшафтної частини, так і всіх суміжних сфер. Вся комунікація з французькою стороною велася в онлайн режимі за допомогою програми, призначеної для командної роботи.
Реалізацію розділили на 2 черги будівництва: внутрішній двір з паркінгом і тимчасовим шляхом та амфітеатр.
Основною задачею внутрішнього двору було створення теплої та затишної атмосфери для працівників фабрики. Важливою вимогою від стало використання довговічних природних матеріалів, тому для мощення був обраний граніт — камінь місцевого виробництва — та дерев'яні дубові настили для лав.
Паркінг продовжує ефект амфітеатру та є максимально зеленим — між рядами авто знаходяться висадки беріз та багаторічників.
Проект адаптовано до українських реалій: при адаптації зважали на клімат, місцеві матеріали, відчуття, що повинні з'являтися в просторі. Увага до найменших деталей — одна з основних рис як проекту 'In Situ', так і нашої адаптації.
Для того щоб уникнути підрізки мощення, розміри площі були спроектовані з урахуванням розмірів гранітних елементів та швів між ними, а самі цільні гранітні блоки виконані під замовлення.
Схема організації рельєфу виконана з пониженням паралельно фасадам будівлі. Це дало можливість зробити всі лави на підпірних стінах однакового розміру та абсолютно паралельними будівлям. Дощоприймачі також витримані в стилістиці покриттів. Вони розташовані вздовж лав та виконані з гранітних елементів.
Після закінчення адаптації розпочалася реалізація проекту, де ми здійснювали авторський нагляд.
Landscape architecture studio 'KOTSIUBA'
Maksym Kotsiuba, Mariia Andriienko, Marianna Kryvoruchko, Victoria Kachura
Lanscape and urban atelier — 'InSitu'
Emmanuel Jalbert, Yann Chabod, Sofia Seghrouchni, Anne Romettino
Project manager
Olena Tsimbaluk
Phytopathologist
Sergii Rogovskii
Photographer
Ivan Avdeenko
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com