Вероніка Шустер

Тьюторство в воркшопі «Перепланування модерністичних дворів у Львові»

09 жовтня 2018

Місто для людей  — наша мета, тому ми завжди з радістю беремося за соціальні проекти та підтримуємо громадські ініціативи. Одна з таких проектів  — семиденний воркшоп “Модерністичні двори Львова” (26 червня - 2 липня 2016 року). Організатором семінару став департамент розвитку Львівської міської ради, головним тьютором – ландшафтний архітектор Максим Коцюба, а комунікатором — громадський активіст Олександр Шутюк.

Головна ідея воркшопу  — перепланування шести львівських дворів з радянською забудовою. Загалом надійшло 65 заявок.

Радує, що люди не просто жалілися на стан дворів, а діяли власноруч і на презентації перед воркшопом показали візуалізації та результати зробленого. “Добре тим, у кого на дворі якесь болото, гірше, коли як у нас замість подвір'я щільно заставлена автомобілями парковка”,  — казав один з учасників. 

Надихають відповіді мешканців на питання, чому вони хочуть змінити своє подвір'я:

  • “Воно особливе, бо тут пройшло дитинство. Колись тут з відкритих вікон пахло пиріжками і ранковою кавою, вили на деревах гнізда птахи. І вишенька родила. Все було так затишно. Ми знаходимось в тихому районі, вихід у двір  — з другого поверху. Досить оригінально. Можливо, таких двориків багато, але для моєї сім'ї цей  — особливий.”
  • “Колись ми проводили час не за планшетами та комп'ютерами, а грали баскетбол, футбол, волейбол, каталися на качелях, тренувалися на перекладинах, навіть сцена була, але усе має свій термін експлуатації, на нашому подвір'ї усе це в занедбаному стані, а хотілось би відновити особливість нашого майданчику і показати дітям інший шлях відпочинку”.

Обрати серед багатьох проектів лише декілька  — задача не з легких. Виклик прийнято. Протягом майже 5-ти годин разом з Александром Шутюком обирали двори для воркшопу. В результаті зупинилися на таких:

  1. Галицький район: вул. Турецька, 4
  2. Залізничний район: вул. Виговського, 1. 
  3. Личаківський район: вул. Шафарика, 6, 8, 10.
  4. Шевченківський район: вул.Грінченка, 1.
  5. Сихівський район: вул. Освицька, 19.
  6. Франківський район: вул. Кульпарківська, 133.

Після вибору дворів Максим Коцюба провів вступну лекцію в Львівській Медіатеці та команда учасників почала тижневу роботу над проектами. 

Всі рішення, що були прийняті протягом воркшопу, узгоджувалися з мешканцями двору. Така активність місцевої громади викликає захоплення.

В результаті за тиждень кожна команда, враховуючи потреби, ризики та переваги території, напрацювала концепцію перепланування двору. 

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com