Максим Коцюба

Чому важливий комплексний розвиток території: лекція Максима на Architecture & Design Thinking

23 квітня 2019

Минулий тиждень був для студії чимось на кшталт марафону — події неслися одна за одною: нетворкінг для урбаністів, лекція про комплексний розвиток території на Architecture & Design Thinking, зустріч в рамках Простору ландшафтної архітектури "Нова архітектурна освіта: досвід ХША" та, нарешті, Archfriday в КНУБА.

Події не проходять безслідно, кожна з них для нас цінна та несе в собі інсайти. Ділимося думками з лекції на Architecture & Design Thinking:

Якісні проекти завжди не тільки про свою ділянку, але й про те, що є за її межею, за огорожею. Неможливо створити “рай на землі” у житловому комплексі, незважаючи на комплексний розвиток району. 

Візьмемо до прикладу Київ. Тут досі немає затвердженого генплану міста, робочого зонування та стратегії розвитку. Результат — хаотична точкова забудова без комплексного бачення всієї “тканини” міста. 

Люди не існують у вакуумі та не телепортуються з домівки на роботу. Тому важливі доступність та інфраструктура. В рекламах ЖК часто наголошують на парки поряд, але чи передбачені у ньому зв’язки? Чи можна до нього легко дістатися?

Намалюйте пішохідний та автомобільний маршрути з комплексу до головних інфраструктурних об’єктів та транспортних вузлів — це і є територія вашої зацікавленості. Адже саме вона підвищує якість життя. Далі вже треба ці проблеми комплексно вирішувати: додавати інфраструктуру, проектувати територію, дбаючи про потреби мешканців. 

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com