/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Територія ЖК 'Poetica-2'

Рік
2020 —,
Локація
Україна, Київ
Тип
Площа
2 га
Замовник
ENSO
Статус
В процесі реалізації
Завдання
Створити затишний внутрішній двір на стилобатній частині комплексу, та пішохідний променад на рівні першого поверху. Запроектувати простір, що поєднує у собі основні функціональні зони, необхідні для мешканців ЖК. Визначити оптимальний набір функціоналу, щоб уникнути перенасичення активностями.
Виклик
Поєднати в одному просторі функції жвавої міської площі та камерних зон для спілкування. Зробити подвір'я на стилобаті ядром активності мешканців.
Рішення
Задіяли комплексний підхід та поглянули за межі проектної ділянки, щоб налагодити пішохідні зв'язки у кварталі. Провели просторові дослідження та запропонували концепцію поєднання комплексу з парком. На стилобаті створили подвір'я, що контрастує з парком та дає відчуття міста. Площу розмістили між будинками на перетині основних пішохідних зв’язків, а дитячі та спортивні зони — по периметру стилобату. Центральну частину двору займає сквер з великою галявиною, що передбачає різні сценарії використання.

Локація

Житловий комплекс Poetica розміщений за адресою вул. Дегтярівська, 25. Його територія межує із парком Пушкіна та вулицею Молдовською. 

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Житловий комплекс розташований у культурно-освітньому та рекреаційному контексті. Він пролягає між станціями метро «Політехнічний інститут» та «Шулявська». Поруч — Київський зоопарк, навчальні корпуси Богомольця, КНЕУ та КПІ, кіностудія Довженка. Трохи вище — інноваційний парк UNIT City. 

Розташування ділянки будівництва ЖК Poetica-2 / Територія ЖК 'Poetica-2'
Розташування ділянки будівництва ЖК Poetica-2

Погляд за межі проектної ділянки

До проекту прибудинкової території ЖК Poetica ми підійшли комплексно та поглянули на ділянку в масштабі району. Зробили просторові дослідження кварталу, виявили наявні проблеми та запропонували їх вирішити за допомогою концепції розвитку вулиці Молдовської

Сформували нові пішохідні зв’язки між точками тяжіння у кварталі: житловим, культурним, освітнім та рекреаційним кластерами / Територія ЖК 'Poetica-2'
Сформували нові пішохідні зв’язки між точками тяжіння у кварталі: житловим, культурним, освітнім та рекреаційним кластерами

Ми запропонували продовжити атмосферу парку, створивши зелені зони у житловій зоні та нові зв’язки між проспектом Перемоги, вул. Дегтярівською, кіностудією Довженка та зоопарком. Саме такі обриси парк Пушкіна мав до промислової забудови. ЖК Poeticа стає частиною парку.

Формування нових звʼязків з парком / Територія ЖК 'Poetica-2'
Формування нових звʼязків з парком
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
Паркінг та схема руху авто / Територія ЖК 'Poetica-2'
Паркінг та схема руху авто

Концепція влаштування простору двору

Подвірʼя розташоване на на стилобатній частині будівлі, на відм. +6.000. Житлові приміщення розміщені у вежах ЖК. Будівлі на цьому рівні з активними фасадами комерційних приміщень (офіси, магазини, центр розвитку дитини) та вестибюлі житлової частини. Подвірʼя пішохідне, навколо будівель передбачений лише проїзд для пожежного авто.

На рівні першого поверху — відкритий громадський простір вулиці, тут також розміщені комерційні приміщення. Ліфти та пандуси сполучають двір з нижнім променадом. 

Територія стилобату має обмежений доступ для мешканців, працівників комерційних приміщень, офісних працівників. 


Вихідні дані / Територія ЖК 'Poetica-2'
Вихідні дані

Найперше вирішили розмістити щільну посадку крупномірних дерев уздовж краю стилобату, щоб візуально розділити територію подвір'я. Високий об'єм робить простір співмасштабним людині. Далі визначили основні функційні зони. 

Загальне зонування / Територія ЖК 'Poetica-2'
Загальне зонування

Планувальна структура простору виконана з простих геометричних форм. Це створює контраст з природними формами у парку Пушкіна та доповнює його. 

Пожежні проїзди включили в планувальну структуру території. Лінії доріжок наче виходять за межі стилобату, органічно поєднуючи простір та створюючи відчуття нерозривності.

Формування планувальної структури / Територія ЖК 'Poetica-2'
Формування планувальної структури

Центральну площу розміщуємо між будинками на перетині основних пішохідних зв’язків, а активні дитячі та спортивні зони — по периметру стилобату. Центральну частину стилобату займає сквер з великою галявиною, що передбачає різні сценарії використання. Усі функції рівномірно розподілені між першою та другою чергою будівництва. 

Деталізація функцій / Територія ЖК 'Poetica-2'
Деталізація функцій
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'
Ескізи

Генеральний план

У дворі поєднали жваву вулицю, площу та комерцію з дикою природою та камерними просторами для спілкування. Подвір'я дає відчуття міста та доповнює природній парк поруч. 

За допомогою ландшафтної архітектури визначили розміщення деяких комерційних приміщень. Неподалік дитячого майданчика передбачили садочок, біля центральної площі — хаб для мешканців.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'
/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Центральна площа

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Центральним громадським простором комплексу є міська площа з місцем для літнього майданчику кафе, де мешканці можуть випити вранішньої кави та зустрічатися з сусідами. Поруч розташований дерев’яний настил з пісочницею та великими валунами для гри, щоб дітям в цей час теж було чим зайнятися. 

Великий простір площі поступово розчиняється в зелених насадженнях, де розміщені місця для відпочинку та споглядання.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Галявина

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Посеред стилобату розміщений сквер з великою галявиною. З однієї сторони галявину огинають крупномірні дерева, з іншої — велика пергола-галерея. Щоб висадити на стилобаті семиметрові червоні клени, ми створили підпірну стінку з грунтом та припідняли зелену зону на 900 мм. Уздовж стінки додали велику кількість лав для відпочинку. 

Вільний простір галявини здатний прийняти різні сценарії використання. Організувати пікнік з друзями чи приймати засмагу, грати у фрізбі чи бадмінтон, запускати повітряного змія з дітлахами, робити ранкову зарядку на свіжому повітрі — цей вибір за мешканцями.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Через весь комплекс простягається шлях зі справжньої дикої природи, тут висаджені польові трави та кущі. Доріжка вимощена бетонними плитами, що зменшує ймовірність руху самокатів та дозволяє побути у спокої серед природи та насолодитися видами на парк.

Дика природа / Територія ЖК 'Poetica-2'
Пергола вздовж галявини / Територія ЖК 'Poetica-2'
Пергола / Територія ЖК 'Poetica-2'
Розріз / Територія ЖК 'Poetica-2'
Розріз

Дитячий простір

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Дитячі майданчики розраховані на різні вікові групи та розділені між собою дерев’яним настилом. Територію для ігор винесли ближче до вулиці й подалі від транзитних просторів, щоб створити затишну атмосферу та зменшити гамір у дворі. 

Поруч з майданчиком — зона для батьків зі столиками, що накрита загальною перголою. Тут зручно спостерігати за дітьми та перекусити при потребі, щоб не підійматися для цього до квартири.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Спортивний майданчик

Спортивний майданчик для стрітболу та воркауту розміщений у відокремленій зоні — на краю стилобату. Завдяки цьому, ми закріпили спортивне огородження безпосередньо на парапеті стилобату та уникнули його появи посеред подвір’я.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Верхній променад

Уздовж «каньйону» простягається лінійний простір із зонами для відпочинку та спілкування. Променад має більш формальну атмосферу, що відрізняє його від решти подвір’я. Він розрахований на відпочинок працівників офісів та магазинів другого поверху, а також — їхніх відвідувачів.

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Каньйон: нижній променад та вулиця

Потік людей, що прогулювалися урбан-парком на вулиці Молдовській, заводимо на внутрішній променад між будівлями ЖК Poetica. 

/ Територія ЖК 'Poetica-2'

Нижній променад забезпечує зв'язок з вулиці Дегтярівської з парком ім. Пушкіна. Це живий міський простір з активними першими поверхами будівель, що плавно перетікає в центральну площу урбан-парку. За допомогою зеленого острівку знижуємо рівень шуму з вулиці та формуємо затишний простір для столиків кафе. 

У центрі променаду розміщуємо великі водойми, а у найбільш віддаленій від парку частині — міні-сквер з зеленими зонами та великою кількістю місць для сидіння. Водойми повторюють форму будівлель та віддзеркалюють ліфт, що поруч підіймає мешканців на рівень двору. 

Фрагмент генерального плану / Територія ЖК 'Poetica-2'
Фрагмент генерального плану

Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'

Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Світлана Конопльова, Юлія Вигнан, Олександр Прохоров

Схожі проєкти
Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'
Житло2017-2019 Україна, Київ, 0,29 га
Територія ЖК 'Tetris Hall'Територія ЖК 'Tetris Hall'
Житло2017-2019 Україна, Київ, 1,4 га
Територія ЖК 'Пасічний'Територія ЖК 'Пасічний'
Житло2016-2018 Україна, Львів

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com