Отримали першу премію всеукраїнського конкурсу на розробку проекту парку Жанни Лябурб в Одесі

Новини11 квітня 2019
11 квітня 2019

Ура!

9 квітня оголосили переможця всеукраїнського конкурсу на найкращий проект Скверу Жанни Лябурб — зелених схилів у самому центрі Одеси між бульваром Жванецького та портом. Першу премію зайняв проект-результат колаборації нашої студії, Space Odyssey Architects та Cаші Горенюка. Загалом на конкурс подалися 82 команди з 12 міст України. Другу премію зайняли львівська організація Urbanideas, третю — одесити Гусарєв Олександр та Волков Микола. На сайті конкурсу можна переглянути всі проекти. 

Замовник конкурсу — Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради. Організацією займались Urban Inst. та Асоціація архітекторів Одеси. 


Що далі?

Наступний крок — презентації муніципалітету та громадські обговорення, а  потім — розробка робочої документації та реалізація.

Є парк Грецький, є Стамбульский — саме час створити рідний мешканцям міста одеський парк, який відображатиме культуру сучасної Одеси.


Генеральний план
Генеральний план

Парк Жанни Лябурб — зелений коридор Одеси, який поєднує 4 “кімнати”: культурний центр, порт, зелений пояс і район Пересип, а в майбутньому ще й море.

Команда сформувала задачі на рівні міста, району та парку: створити зв`язок між культурою та контркультурою, зробити одеський порт гордістю містян, трасформувавши його функції, розробити довгострокову бренд-стратегію та продумати сценарії подієвості на всі пори року, забезпечити сталий розвиток території. Створення зв'язків з містом
Створення зв'язків з містом


Весь парк сполучає цілісний доступний шлях з пандусами. Простір цікавий усім цільовим аудиторіям, незалежно від віку, соціального статусу та мобільності. Пандуси вздовж усього парку
Пандуси вздовж усього парку

Є 3 види горизонтальних зв’язків:


1. На рівні землі. 

2. Підвісні, завдяки яким пішоходи легко долають скелястий рельєф.

3. “Тропа контрабандистів” — найекстремальніший шлях для тих, хто хоче кинути виклик собі, любить пригоди та адреналін.Весь сквер поділений на 3 рівновіддалені плато-площі:

  1. Молодіжний сквер зі скейт-парком
  2. Вишневий сад з дитячим майданчиком та гірками
  3. Арт-стадіон зі спортивними зонами та оглядовими майданчиками

Під Тещиним мостом буде публічний простір із скейт-парком та вхідною групою зі скульптурами-котиками, що будуть “оживлятися” за допомогою AR-технологій. 


Молодіжний сквер біля Тещиного мосту
Молодіжний сквер біля Тещиного мосту
Вишневий сад із дитячою зоною
Вишневий сад із дитячою зоною
Арт-стадіон
Арт-стадіон

Проект підкреслює історію. Наприклад, непомітні раніше стіни з ракушняка, створені в 19 столітті, тепер будуть підсвічені і перетворені на важливий елемент простору.

Катакомби також не будуть стояти покинутими — у них буде підземна галерея сучасного мистецтва. 


Сценарії подієвості

Серед подій у Сквері книжкові читання у Вишневому саді, birdwatching, конкурс графіті біля Тещиного мосту та змагання на найшвидший з’їзд з гірки для дітей. Для того, щоб змінити відношення до схилів вже зараз і збільшити популярність Скверу, додатково розроблена айдентика та брендинг парку.

Брендована продукція
Брендована продукція

Подбали також і про сайт та інстаграм: @labourbe_odesa, де будемо розказувати про проект та розвиток території. Підписуйтесь, ставте палець в гору. Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com