/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Територія ЖК 'Taryan Towers'

Рік
2019 —,
Локація
Україна, Київ
Тип
Площа
1,2 га
Замовник
TARYAN GROUP
Підтримка
'Проектний центр'
Статус
В процесі реалізації
Завдання
Створити сучасний простір, що поєднає архітектуру та територію комплексу в одне ціле. Сформувати тропічний парк з водоспадом на даху однієї з веж комплексу.
Виклик
Спроектувати знаковий громадський простір, підкресливши футуристичний характер архітектури комплексу. Поєднати простір вулиці з вхідною частиною комплексу.
Рішення
Новий візуальний контур стилобату підкреслює форму будівель та поєднує їх в одне ціле. Відкрили вид з вулиці та забезпечили безбар'єрний доступ на територію для пішоходів. Створили футуристичний архітектурний об'єкт, що поєднує стилобат, в'їзд у підземний паркінг та фонтани в одине ціле. Розробили концепцію парку на даху, що включає в себе водоспад з озером, тропічний та магічний сад, зони для відпочинку та споглядання.

Локація

Житловий комплекс розташований в центрі Києва в Печерському районі. 

Taryan Towers має доступ до трьох транспортних артерій: вул. Велика Васильківська, бульвар Дружби Народів, бульвар Лесі Українки. Можна пішки дійти до станцій метро «Либідська», «Палац Україна» та «Дружби Народів». 

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Три вежі спроектовані британським архітектором Джоном Доузом під враженням від сучасної архітектури Дубая, багатогранного Сінгапуру та традиційного Лондона. 

Візуалізації архітектури комплексу / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Візуалізації архітектури комплексу

Коли ми приступили до роботи, на території комплексу вже будували вежі, формували підземний паркінг, була зведена частина стилобату. 

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Ми працювали з ділянками на декількох рівнях ЖК Taryan Towers: 

  • на відм. –6.500 — вулиця, вхід до супермаркету, заїзд/виїзд до паркінгу;
  • на відм. ±0.000 — вхідна група, внутрішній двір; 
  • на відм. +13.800 — зелений дах; 
  • на відм. +116.000 — парк з озером та водоспадом. 


Необхідно було спроектувати простір, який містить усі необхідні функції та однаково добре сприймається зі зросту людини, з різних рівнів комплексу та з вікон квартир. 

Вертикальне зонування / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Вулиця на відмітці -6.500 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Двір на відмітці +0.000 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Зелений дах на відмітці +13.800 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Парк та оглядові майданчики на відмітці +116.000 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Вертикальне зонування

Концепція

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
Ескізи / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Ескізи

Створили сучасний простір, що працює як єдина система та має власний характер. Для цього поєднали архітектуру комплексу, ландшафтну архітектуру, функційне наповнення та прилеглу вулицю в одне ціле. 

Сформували новий візуальний контур стилобату, що органічно підкреслює форму будівлі.

Генеральний план / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Генеральний план
Зонування / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Зонування

Вхідна група

Потрапити на територію ЖК Taryan Towers можна з вул. Іоанна Павла II. Вулиця розташована на рельєфі та має перепад висот близько 7 м вздовж стіни стилобатної частини комплексу. 

В вихідних матеріалах був передбачений лише заїзд для авто. Пішоходам потрібно бути йти по дорозі, щоб потрапити до комплексу. Висока стіна стилобату відділяла простір від вулиці. Фонтани мали підпірку, що частково закривала їх вид з вулиці. 

Схема влаштування вхідної групи / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Схема влаштування вхідної групи

Ми прибрали частину стилобату та зменшили його висоту. Додали прозору скляну огорожу стилобату замість бетонної стіни, щоб відкрити вид з вулиці. Перепад рельєфу вирішили сходами, що виконують дві функції: входу-виходу та місця для сидіння. Поруч організували безбар'єрний доступ та пішохідну зону.

Поєднали стилобат із в'їздом у підземний паркінг та фонтанами в один архітектурний об'єкт.

Ескізи / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Ескізи
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Новий архітектурний об'єкт — маркер місця та центральна точка вхідної групи. Його футуристична форма запам'ятовується та передає характер архітектури ЖК Taryan Towers.

Об'єкт створений з ландшафту. Він поєднує в одній точці стилобат, в'їзд до підземного паркінгу та фонтани. За допомогою нього ми полегшили частину стилобату, що відкриває вид в вулиці. 

Зовнішня обшивка складається з окремих бетонних елементів індивідуального виготовлення, що надає споруді монументальний вид і підкреслює безперервність простору. 

Візуалізація TARYAN GROUP / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Візуалізація TARYAN GROUP

Простір доступний для всіх — на території немає бордюрів. Проїжджа частина виконана в один рівень з пішохідною. Тонкі лінії мощення задають напрямок руху та повторюють плавні контури будівлі, поєднуючи всі елементи разом. 

У мощенні використали різні типи натурального каменю. Сформували градієнт: від будівлі відходить темний і дрібний камінь, що далі стає світлішим і крупнішим. Завдяки цьому простір різний, але об'єднаний цільною системою. 

План мощення та фрагмент / Територія ЖК 'Taryan Towers'
План мощення та фрагмент

Фонтани будуть працювати протягом усього року завдяки системі обігріву. 

Дві частини фонтану плавно перетікають одна в одну. Вони занурюються під мощення та зливаються в цільний об'єкт. Правдивість занурення підсилює ефект туману. Для цього ми розташовуємо освітлення та дрібно-дисперсні розпилювачі у ніші між тротуаром та фонтаном.

Темний камінь покриття під водою створює контраст із будівлями та дзеркальний ефект, що робить фонтан виразним і унікальним. 

Лаунж площа

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Лаунж зона — приватний простір для мешканців. Це тихе та затишне місце,  де можна відпочити серед звуку води та аромату хвої. 

На площі цікаво провести час усією сім'єю: поруч з однієї сторони знаходиться дитячий майданчик, з іншої — спортивний. Додали затишку за допомогою стіни з води: шум потоку сповільнює ритм простору та вирізняє його серед інших зон. 

Дитячий майданчик

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'
Розріз / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Розріз

Атмосфера дитячого майданчика відносить на іншу планету. На ідею ігрових елементів нас надихнула тематика космосу. Їхня форма виходить із ідеї неземних рослин, що «ростуть» у магічному саду на даху ЖК Taryan Towers. 

Майданчик поділений на зони за віком та типом активності:

  • Спокійна зона відділена від активної частини пагорбами, можна сховатись у павільйоні. Тут розміщені елементи для дітей до 6 років: пісочниця, балансир, дитячі стільці та столик.
  • Активна зона має вертикальний головний елемент, а з обох боків знаходяться пагорби. Більше простору для активних ігор дітей старше 6 років.
  • У змішаній зоні для дітей від 3 до 6 років можна спокійно посидіти або покататись на гойдалках.


Центральний ігровий елемент поєднує в собі різні активності для дітей: гірки, сітка, елементи скелодрому, місця для схованок. Його образ відповідає головній ідеї майданчика. 

Дерев'яний павільйон має біонічну форму. Своїми обрисами він споріднений з пісочницею та вплетений у загальну структуру мощенням. 

Дитячий павільйон / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Дитячий павільйон
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Зелена покрівля третього поверху

Фрагмент генерального плану. Ескплуатована покрівля третього поверху. Рівень +13.800 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Фрагмент генерального плану. Ескплуатована покрівля третього поверху. Рівень +13.800

Зелена покрівля розміщена на рівні 3-го поверху між вежами 2 та 3. Дах створений суцільно для споглядання з різних рівнів комплексу: з двору, басейну, квартир, оглядового майданчика. Він збільшує озеленення комплексу та є містком, що візуально об'єднує простір стилобату. 

Ми розташували дерева по периметру огорожі експлуатованої покрівлі, щоб їх було видно з рівня двору на відм. 0.000. Дивлячись зверху, ця зелена зона виглядає як одне ціле з озеленням території. Рівномірно розподілили сезонну декоративність рослин, не вибагливих у догляді, врахували умови їх росту. 

Простір працює з різних точок споглядання / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Простір працює з різних точок споглядання
Вид з басейну / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Вид з басейну

Тропічний парк та оглядові майданчики

На даху кожної з веж ЖК Taryan Towers передбачена своя концепція: 

  •  1 вежа: авторський панорамний ресторан. 
  • 2 вежа: цілорічний парк зі штучним озером і зимовим садом. 
  • 3 вежа: музей майбутнього з зоною інновацій та розваг з кінотеатром, планетарієм.


Ми розробили парк на 2 вежі та прогулянкову зону, що проходить по відкритим мостам та поєднує концепції трьох веж. Організували майданчики для дозвілля та відпочинку, що максимально використовують видові точки та дозволяють жителям та гостям побачити Київ з висоти пташиного польоту.

Ескізи / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Ескізи
Розріз 1 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Розріз 1
Розріз 2 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Розріз 2

Парк на даху дарує відвідувачам відчуття фантазії. Сад організований у відповідності з різними зонами: відкритою площею, водоспадом з озером, тропічними джунглями, магічним лісом та іншою планетою. Кожна зона несе різну атмосферу та унікальні враження, що панують на висоті 116 метрів над землею.

На виході з ліфта відвідувачів зустрічає відкрита площа з водоспадом, свіжістю води та кольором водяних лілій. 

Генеральний план парку на відм. +116.000 / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Генеральний план парку на відм. +116.000

Праворуч від водоспаду починаються джунглі, багата і волога атмосфера, що одразу занурює відвідувача. Рослинність підходить з усіх боків, спадаючи з підвісних кадок, спускається по стінах та приймаючи різну форму і забарвлення, і все це створює відчуття густих і диких тропічних джунглів.

Далі кольори та форми стають дикими, яскравими, фантастичними — це відкривається магічний сад. На червоному та фіолетовому грунті вимальовуються неочікувані форми. Рослини та сюрреалістично освітленні форми гармонійно змішуються, залишаючи відвідувача впевненим, що все це справжнє. Відвідувач гуляє між деревами, губиться перед полігональним дзеркалом, що відображає перспективи. У саду розміщені дерев’яний настил і підвісні сидіння, де можна зупинитися.

Зонування / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Зонування
Різноманіття рослин у парку / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Різноманіття рослин у парку
Атмосфера простору / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Атмосфера простору

Між джунглями та магічним садом розміщена іншопланетна зона з панорамним видом. Тут панує неземна атмосфера, що підкріплюється голографічним 3D-контентом на вікнах. Відвідувач може подивитися на пролітаючі зірки та планети, відчути себе у кабіні зорельоту, або ж спостерігати народження наднової. Для цього на вікнах розміщуємо спеціальне покриття, що може приймати на себе проекції та залишається прозорим. 

Освітлення території комплексу

/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Процес реалізації

Зменшення висоти бетонної стіни стилобату / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Зменшення висоти бетонної стіни стилобату
Мощення / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Мощення
Створення фонтанів / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Створення фонтанів
Демонтаж частини стилобату та будівництво сходів / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Демонтаж частини стилобату та будівництво сходів
Купол на даху / Територія ЖК 'Taryan Towers'
Купол на даху
/ Територія ЖК 'Taryan Towers'

Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'

Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Маріанна Криворучко, Світлана Конопльова, Вікторія Качура, Рафаель Аквавіва, Інна Добровольська, Андрій Куніцький

 

Освітлення - Expolight
Фонтани - Імперія води
Мощення - Kamelot Group

Схожі проєкти
Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'
Житло2017-2019 Україна, Київ, 0,29 га
Територія ЖК 'San Francisco'Територія ЖК 'San Francisco'
Житло2017-2021 Україна, Київ, 0,85 га
Канал ЖР 'Rybalsky'Канал ЖР 'Rybalsky'
ЖитлоНабережні2017 — Україна, Київ, 1,14 га
Територія ЖК 'Пасічний'Територія ЖК 'Пасічний'
Житло2016-2018 Україна, Львів

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com