Територія загального користування / Територія ЖК 'Kandinsky'
Генеральний план / Територія ЖК 'Kandinsky'
Загальний вигляд / Територія ЖК 'Kandinsky'
Парк / Територія ЖК 'Kandinsky'
Двір / Територія ЖК 'Kandinsky'
Площа / Територія ЖК 'Kandinsky'
Генеральний план — освітлення / Територія ЖК 'Kandinsky'

Територія ЖК 'Kandinsky'

Рік
2018 —
Локація
Україна, Одеса
Тип
Площа
3,4 га
Замовник
'SAGA Development'
Підтримка
Архітектурне бюро 'BURØ'
Статус
Проект

Локація

Ділянка проектування знаходиться між Французьким бульваром та Трасою Здоров’я в Одесі. Навколо території розташовані санаторії, завод шампанських вин, приватний сектор та парк «Ювілейний». Найближчий вихід до моря знаходиться на території санаторію «Біла акація».

Французький бульвар в Одесі — понад 3 кілометри дороги з парканами замість громадських просторів та комфортного доступу до моря. А тепер уявіть, що ситуація змінюється: діти граються в парку, влаштовуються пікніки, open-air кінопокази. При проектуванні 'Kandinsky Odessa Residence' від 'SAGA Development' ми намагалися втілити це в життя. Територія спільного користування створює зв'язок з парком та морем. Простір ЖК 'Kandinsky' охоплює житлову будову і закінчується оглядовим майданчиком з можливістю спуску до моря схилом або тунелем з ліфтом.

/ Територія ЖК 'Kandinsky'

Основні зв'язки

Основні пішохідні потоки прямують з Французького бульвару та рівномірно розділяються по обидва боки забудови ведучи відвідувачів до Траси Здоров'я. Центральний потік спрямований від зупинки громадського транспорту, проходить повз історичну забудову до комерційних приміщень в стилобаті та дає можливість мешканцям ЖК потрапити у двір.

На території передбачено 23 гостьових машиномісця навпроти активного фасаду з комерцією та додаткова паркувальна кишеня на 53 місця для відвідувачів ЖК. Також на ділянці розташований підземний паркінг на 440 машиномісць.

Транспорт / Територія ЖК 'Kandinsky'
Основні пішохідні зв'язки / Територія ЖК 'Kandinsky'

Ескізний пошук

/ Територія ЖК 'Kandinsky'
/ Територія ЖК 'Kandinsky'
/ Територія ЖК 'Kandinsky'
/ Територія ЖК 'Kandinsky'
/ Територія ЖК 'Kandinsky'

Концепція

ЖК 'Kandinsky' має визначну назву, що говорить про період життя художника в Одесі. Архітектура, розроблена студією 'BURØ', має параметричну стилістику. Ці вихідні дані ставили перед нами цікаве завдання — поєднати на перший погляд непоєднувані речі — характер робіт Василя Кандинського та параметрику. Дві історичні будівлі, що зустрічають відвідувачів ЖК, об'єднано в паркову зону, яка формується на основі існуючих рослин. В середині забудови утворюється колективний простір для мешканців ЖК. Територія загального користування охоплює житлову забудову та завершується оглядовим майданчиком з можливістю спуску до пляжів.

/ Територія ЖК 'Kandinsky'
Прокладаємо основний транзитний шлях / Територія ЖК 'Kandinsky'
Плавні лінії підкреслюють архітектуру будівель та проходять по основним пішохідним зв’язкам / Територія ЖК 'Kandinsky'
Чотири будівлі як чотири основні фігури, що використовував Кандинський / Територія ЖК 'Kandinsky'
Завдяки поєднанню геометрії та плавних ліній досягається чітке розділення двору та території громадського користування / Територія ЖК 'Kandinsky'
Генеральний план / Територія ЖК 'Kandinsky'
Генеральний план
Загальний вигляд / Територія ЖК 'Kandinsky'
Загальний вигляд
Освітлення території / Територія ЖК 'Kandinsky'
Освітлення території
Нічний двір / Територія ЖК 'Kandinsky'
Нічний двір

Будівлі розташовано на однорівневому підземному паркінгу. Площа на схилі формує панорамний вид на море та доповнюється виступаючою терасою, що проходить на рівні крон дерев та урізноманітнює прогулянковий маршрут для резидентів ЖК та мешканців міста.

Розріз 1-1 / Територія ЖК 'Kandinsky'
Розріз 1-1

«Прекрасно все, що відповідає внутрішній духовній необхідності» В. Кандинський

/ Територія ЖК 'Kandinsky'

Парк

Перед ЖК знаходиться дача Брун. Keep calm — історична пам'ятка буде збережена. Навколо неї формуємо паркову зону — відкритий зелений простір на основі наявних рослин, що запрошує мешканців до території.

Будівлі поєднуємо прямолінійним мостінням / Територія ЖК 'Kandinsky'
Формуємо відкритий зелений простір, що запрошує відвідувачів до ЖК / Територія ЖК 'Kandinsky'
Паркова зона зі сторони Французького бульвару / Територія ЖК 'Kandinsky'
Паркова зона зі сторони Французького бульвару
/ Територія ЖК 'Kandinsky'

Територія загального користування

Базуючись на основних пішохідних потоках, в місцях концентрації людей встановили острівні лави та зони з активностями. А з площі на схилі можна буде спостерігати за заходом сонця, попиваючи келих шампанського з розташованого поряд заводу шампанських вин.

Аналізуємо основні пішохідні потоки / Територія ЖК 'Kandinsky'
В місцях концентрації людей встановлюємо острівні лави та зони з активностями / Територія ЖК 'Kandinsky'
Формуємо малюнок мощення та виокремлюємо проїжджу частину з гостьовим паркінгом / Територія ЖК 'Kandinsky'
Фрагмент генерального плану / Територія ЖК 'Kandinsky'
Фрагмент генерального плану
Територія загального користування / Територія ЖК 'Kandinsky'
Територія загального користування

Внутрішній двір

«Колір, — пише Василь Кандинський, — це клавіша; око — молоточок; душа — багатострунний рояль. Митець є рукою, що за допомогою тієї чи іншої клавіші доцільно призводить до вібрації людської душі». Кожний об'єкт на території сприймається крізь призму форми та кольору.

На місці головних функцій двору утворюються 4 базових геометричних фігури відповідно до 4-х будівель на території: коло, квадрат, лінія та трикутник. Завдяки фігурам простір стає чітко зонованим та візуально більшим, а чорна навскісна лінія прорізує між будівлями шлях до двору.

Чорна січна лінія прорізає між будівлями шлях у двір для мешканців ЖК / Територія ЖК 'Kandinsky'
На місці головних функцій двору утворюються базові геометричні фігури — коло, трикутник та квадрат, які візуально збільшують його / Територія ЖК 'Kandinsky'
Деталізуємо ідею додаванням нових елементів меншого масштабу / Територія ЖК 'Kandinsky'

Простір є повністю пішохідним — мешканці зможуть залишити авто у підземному паркінгу під будівлями, а гості ЖК — на додатковій гостьовій парковці у зоні спільного користування.  Тут людина відчуває, що про її комфорт турбуються. Ми вирішили не огороджувати територію величезними парканами, їхньою альтернативою буде смуга з зеленими насадженнями. На території є відкритий кінотеатр, і велика галявина, і зони для тихого відпочинку — все це доповнює відпочинок біля моря та прогулянки Трасою Здоров'я.

Двір — колективний простір мешканців / Територія ЖК 'Kandinsky'
Двір — колективний простір мешканців
Прогулянкові доріжки та дитячий майданчик / Територія ЖК 'Kandinsky'
Прогулянкові доріжки та дитячий майданчик
Розріз 2-2 / Територія ЖК 'Kandinsky'
Розріз 2-2

Дитячий садок

На території двору розташовано дитячий садок, розрахований на 50 дітей — 3 групи. Садок лаконічно відмежовано зеленими насадженнями, що формують затишний простір для гри та відпочинку.

Дитячий садок / Територія ЖК 'Kandinsky'
Дитячий садок

Куби

«Сама форма, навіть якщо вона цілком абстрактна й подібна до геометричної, має своє внутрішнє звучання, є духовною істотою з якостями, які ідентичні з цієї формою», — Кандинський вважав, що світ поділяється на духовний і матеріальний, і саме мистецтво може перенести нас зі світу речей у світ форми.  Коли ми заходимо в кольорові куби чи скляні піраміди, то зазираємо в думки митця і дивимося на світ крізь рентген-окуляри. 

Зі сторони двору будівля, де знаходиться конференц-зал та басейн, має глуху стіну. Аби ефективно використати простір, ми розмістили там куби — конструктивний комплекс із кольорового скла, металу та фарбованого бетону. Текстура та колір матеріалів створюють контраст: гладке-шорстке, прозоре-непрозоре, світле — темне, високе-низьке. Куби поєднують простір двору із експлуатованим дахом та мають необмежені сценарії використання: вдень тут можна робити виставки, перформанси, відпочивати з друзями або робити дитячі свята. А в нічний час куби можна використовувати для кінопоказів простонеба та світлових шоу. Загалом вся конструкція зі своїм авангардним дизайном є візитною карткою проекту і поєднує функції відпочинку та розваг.


Куби — день / Територія ЖК 'Kandinsky'
Куби — ніч / Територія ЖК 'Kandinsky'

Площа

Площа розташована на перехресті усіх головних зон двору. При її проектуванні ми послуговувалися однією з головних ідей авангардистів — «Мистецтво — це життя». Ландшафт  реального світу врізається в коло площі, трансформується в чистий колір та форму і згодом насичується функцією. На бетонних трикутниках можна відпочити — є і місця для сидіння, і сітка, на якій можна лежати. В зеленому трикутнику розташовані парові фонтани з кольоровою підсвіткою. Зайшовши всередину скляних пірамід можна побачити за їхньою межею зріз пагорбів. Це ще раз ілюструє — на площі світ реальний синтезується зі світом концептуальним.

Площа — день / Територія ЖК 'Kandinsky'
Площа — ніч / Територія ЖК 'Kandinsky'

Процес реалізації

/ Територія ЖК 'Kandinsky'

Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'

Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Анна Васильєва, Інна Добровольська

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com