Локація
Лавандовий парк «Порадів» розміщений на відстані 40 км від Києва – біля села Порадівка. Ділянка проектування пролягає за 900 м від цього села.
Лавандовий парк «Порадів» розміщений на відстані 40 км від Києва – біля села Порадівка. Ділянка проектування пролягає за 900 м від цього села.
Ділянка має природній південно-східний ухил — 18 метрів, та спадає до річки Стугни. На заході межує з кукурудзяним полем. Зі східної сторони утворився яр, що стрімко заростає молодими вербами.
Коли ми долучились до створення концепції, форма парку «Порадів» та розмежування території вже були сформовані. На ділянці росли перші насадження лаванди.
На супутниковій фотозйомці помітно як за останні 17 років стрімко зменшилась площа річки. Для повноцінного функціонування ділянки необхідно відновити рівень дзеркала води за рахунок ремонту переливу.
На узбіччі траси Київ-Порадівка організовуємо паркінг. На початку маршруту буде облаштовано платний вхід, отримані кошти підуть на підтримку життєдіяльності парку. По наявному наземному маршруту курсуватиме електротранспорт для охочих під’їхати до поля. По річці Стугні ходитимуть дерев’яні човни.
Настрій простору — умиротворення та спокій. Відвідувачів не розважаємо, а пропонуємо способи відпочинку: повітряні змії, майстер-класи, групові ігри для дітей, живопис, йога, лекції, фестивалі.
Концепція розширює сезонність роботи лавандового парку «Порадів» з 2-3 тижнів влітку до 6-місячного періоду з квітня по жовтень. Для цього ми додали весняні та осінні культури, а також продумали сценарність простору.
На всій території парку точково розміщуємо інсталяції сучасного ландшафтного мистецтва. Це створює відчуття місця та дає можливість відчути себе у парку, а не посеред дикого поля.
Початкова форма парку «Порадів» продиктувала напрямок стежок та розміщення функційних зон.
Ми виділили п'ять сценарних просторів: площу, зону майстер-класів та виставок, тераси на воді, дитячий майданчик та місце для тихого відпочинку.
Площа слугуватиме основним місцем зустрічей та збору відвідувачів. Тут будуть розташовані намети з продажу косметичних товарів та місцевої фермерської продукцієї. Облаштовано галявину з сіном для комфортного спілкування та легких перекусів.
Арт-простір збере навколо себе художників та скульпторів. Тут є можливість проводити виїздні лекції, заняття з йоги, різноманітні фестивалі.
Тераси на воді, навпроти головного входу, зорієнтовані на захід. Після насиченого дня в парку, на свіжому повітрі, відвідувачі будуть запрошуватись на спільне зустрічання заходу сонця.
Дитячі ігрові елементи виконані з природніх місцевих матеріалів у вигляді колод та повалених дерев та знаходяться серед низьких лікарських трав.
Зони тихого відпочинку зосереджені у насадженнях з маслинок та верб, що утворюють затінок в спекоту погоду. Це своєрідні місця для ритуалів — вечірніх посиденьок навколо вогнища, медитативного спостереження за природою або джем-сейшенів.
Рослини підібрані таким чином, щоб відвідувачі могли насолоджуватись краєвидами парку від початку весни до кінця осені.
Символ лавандового парку «Порадів» — пірамідальна драбина, яку використовують фотографи під час роботи. На найвищій точці парку розміщуємо її збільшений прототип: вежу, на яку відвідувачі можуть піднятися та насолодитися красою природного рельєфу. Вежа є навігацією та домінантним об’єктом парку.
По всій території точково розміщуємо легкі змінні інсталяції та лісові скульптури, виконані з природніх легкодоступних матеріалів.
Площа під посадку лаванди збільшилася до 1 га. Північна частина засаджена молодими деревами верби білої та маслинки вузьколистої.
На вході в парк стоїть стела з назвою парку: «Лавандове поле».
Зведені основні символи Лавандового поля: на оглядовому майданчику —вежа, а на центральній площі — арка. На площі є павільйони для реалізації продукції та сервісна зона для відвідувачів. Поруч розміщені туалети та технічні приміщення.
Сформовано лісові посадки вздовж серпантинової доріжки. Доріжки продовжено ще на один сегмент ділянки і розміщено там ефірно-олійні осінні культури. У новоутворених нішах є різні функціональні зони — дерев’яна мушля для концертів, дитячий майданчик, вогнище, майданчик для йоги та майстер-класів.
На галявині центральної площі — змінна арт-інсталяція. Поруч — тераса з причалом на воді.
Тепер на ділянці є ще й весняні культури. На галявині між музичною мушлею та дитячим майданчиком зростають лікарські трави. А північна частина поля засіяна дикими травами.
З’явилась окрема виставкова зона, скульптура на воді та інсталяції на північному полі.
Лавандовий парк «Порадів» — резиденція сучасного ландшафтного мистецтва зі сценаріями від початку весни до кінця осені.
Студія ландшафтної архітектури KOTSIUBA
Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Анна Васильєва, Інна Добровольська
Лавандовий Гай
Юлія Блях
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com