/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '

Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '

Рік
2020-2021
Локація
Україна, Київ
Тип
Площа
650 m²
Замовник
'SAGA Development'
Статус
У процесі реалізації
Завдання
Створити затишний та зелений двір без капітальних втручань. Врахувати наявний дитячий майданчик, освітлення та мощення.
Виклик
Показати приклад якісної зміни простору без масштабних будівельних робіт та дати поштовх для подальших перетворень в цьому районі.
Рішення
Поєднали особливість оточення та архітектуру будівлі, використавши методи тактичного урбанізму. Спочатку ми споріднили територію подвір’я з оточуючим середовищем, використавши розмітку з жовтої дорожньої фарби для зонування простору. Тим самим підкреслили схожість двору з вуличним міським простором. Щоб територія була цікавою для різних типів користувачів, створили різноманітні функційні зони. З різних сторін двору розташували зручні дерев’яні настили та мобільні меблі, а навколо – сформували щільне озеленення у кадках різного розміру.

Локація

Житловий комплекс CHICAGO Central House розташований у центрі Києва, за декілька кварталів від НСК “Олімпійський”. Цей район насичений діловою активністю та новою цікавою архітектурою. 

/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '

Архітектура ЖК CHICAGO нагадує американські міста, які подарували світу моду на хмарочоси та високий рівень автомобілізації. Цю тенденцію спостерігаємо і довкола комплексу. Місцевість забудована дуже щільно та багатоповерхово. Поряд з комплексом пролягає жвава магістральна вулиця, а простір довкола являє собою парковку.

Контекст / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Контекст
Вихідні умови. Внутрішній двір / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Вихідні умови. Внутрішній двір

Ідея

Описаний вище характер довколишньої території та архітектура комплексу наштовхнули нас на основну ідею – перетворення замощеного простору на затишне міське подвір’я за допомогою методів тактичного урбанізму. 

Спочатку ми споріднили територію подвір’я з оточуючим середовищем, використавши розмітку з жовтої дорожньої фарби для зонування простору. Тим самим підкреслили схожість двору з вуличним міським простором. 

З різних сторін двору розташували зручні дерев’яні настили та мобільні меблі, а навколо – сформували щільне озеленення у кадках різного розміру. Цей контраст затишку та урбанізованого середовища створює особливо сильне враження у користувачів від зелені та зон відпочинку.
Ескізи проекту / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Ескізи проекту

По суті, цей метод свого часу став дуже популярним у американських містах, де під впливом ідей Джейн Джейкобс почали перетворювати завантажені транспортні вулиці на затишні публічні простори для людей.

Проектні рішення

Планування території відштовхується від вихідних умов: дитячого майданчика та площі, зроблених раніше. Обриси простору задає форма дитячого майданчика. Її діагональна межа продовжується у напрямку жовтої «‎розмітки» на плитці та у розташуванні відпочинкових терас. 

Генеральний план / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Генеральний план

Хоча подвір’я є зовсім невеликим, у ньому знайшлося місце для різних функційних зон. Окрім дитячого майданчика, є вільна площа, зелені зони поряд з лавками-терасами, а також зона літнього кафе з вуличними столиками закладу, що працюють у комплексі.

Функціональне зонування / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Функціональне зонування

Площа

У центрі подвір’я ми залишили вільну відкриту площу. Вона стала центральним ядром, довкола якого збираються всі інші функційні зони. Площа може пристосовуватися до різних потреб мешканців, залишає їм простір для трансформацій та творчості.

Площа / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Площа

Літнє кафе

Вулична тераса зі столиками кафе розмістилася у дальньому куті подвір’я. Для умеблювання цієї зони ми використали мобільні вуличні меблі. Вона також оточена різноманітною зеленню у кадках. Особливої атмосфери у вечірній час їй додає декоративне освітлення лампами, натягнутих поміж наявними ліхтарями. 

/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '

Тераси

Важливою частиною проекту є відпочинкові тераси-лави, розміщені у різних зонах. Вони доповнюють озеленення та дають можливість мешканцям відпочити як поодинці так і великими компаніями.

Тераси мають дерев’яне покриття, змонтоване на металевому каркасі. Їх встановлено на вже наявне у дворі мощення без капітальних будівельних робіт. Це залишає можливість для трансформації подвір’я у майбутньому, якщо виникне така потреба.

Схема розташування вуличних меблів / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Схема розташування вуличних меблів
Влаштування терас / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Влаштування терас

Озеленення

Подвір'я знаходиться над підземним паркінгом та вимощене гранітною плиткою. Щоб озеленити територію, ми використали кадки різного розміру від малих до великих. Своєю різноманітністю вони додають простору цікавості та затишку, а також ріднять його з американськими міськими плазами, де досить часто використовують цей підхід. 

Кадки мають діаметр до 1,6 м. Найбільші з них виготовлені з бетону за індивідуальним замовленням, а маленькі глиняні – виробництва данської фірми bgreen із характерною зістареністю, що відразу додає простору затишного та душевного вигляду.

/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Кадки / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Кадки
Схема розміщення горщиків та кадок / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Схема розміщення горщиків та кадок

У найбільші вазони висаджено повнорозмірні клени червоні сорту Октобер Глорі, які створюють у дворі затінок та є його зеленим каркасом. У менших кадках ростуть різноманітні декоративні рослини, вигляд яких у різні пори року створює унікальний настрій та характер нашого подвір’я. Серед інших у озелененні використано такі рослини, як бузок, різні сорти гортензії, слива дрібнопільчаста, сосна гірська та інші.  

У доповнення до дерев та кущів, велику роль у озелененні грають також багаторічні та грунтопокривні рослини.

Дерева та кущі / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Дерева та кущі
Багаторічники та квіти / Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
Багаторічники та квіти

Цей об’єкт є важливим у ціннісному плані. Він показує, що навіть у автоцентричному середовищі можна створити затишний простір і це не потребує капітальних втручань та об’ємних будівельних робіт. Використовуючи методи тактичного урбанізму, будь-який міський простір можна перетворити на осередок життя та дозвілля містян. 


Вирішуючи нашу задачу, ми показуємо приклад якісної зміни простору без масштабних будівельних робіт та даємо поштовх для подальших перетворень вуличного простору в цьому районі.

Процес реалізації

/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '
/ Внутрішнє подвір'я ЖК 'CHICAGO Central House '

Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'

Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Юлія Вигнан

 

Дендролог

Олена Бальжик

Схожі проєкти
Територія ЖК 'Taryan Towers'Територія ЖК 'Taryan Towers'
Житло2019 —, Україна, Київ, 1,2 га
Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'Двори №3, №9 ЖР 'Rybalsky'
Житло2017-2019 Україна, Київ, 0,29 га
Територія ЖК 'San Francisco'Територія ЖК 'San Francisco'
Житло2017-2021 Україна, Київ, 0,85 га
Канал ЖР 'Rybalsky'Канал ЖР 'Rybalsky'
ЖитлоНабережні2017 — Україна, Київ, 1,14 га
Територія ЖК 'Пасічний'Територія ЖК 'Пасічний'
Житло2016-2018 Україна, Львів

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com