З 26 червня по 2 липня у Львові департаментом розвитку Львівської міської ради було проведено воркшоп з реконструкції великих багатофункціональних дворів у (переважно) радянських мікрорайонах міста. У воркшопі взяли участь архітектори, ландшафтні архітектори, екологи, соціологи, а також представники інших спеціальностей зі Львова, Києва, Дніпра, Харкова, Мінська. Метою перепланування було залучення мешканців до планування простору, в якому було б цікаво та комфортно проводити час усім мешканцям прилеглих до дворів будинків.
На конкурсній основі для участі у воркшопі було обрано 6 дворів, по одному з кожного району міста. Перевага надавалась дворам поширеної форми та розміру, щоб вони могли слугувати прикладом мешканцям інших дворів району, з пішохідними транзитами мешканців через подвір'я (до школи, дитсадка, поліклініки, місць відпочинку, ринку, інших дворів, тощо), подвір'ям, які мають значну територію, на якій різноманітність функцій використання є відсутньою або слабо вираженою, з максимальною кількістю мешканців прилеглих будинків, із згуртованою громадою. Враховувалась також відсутність якісних громадських просторів поблизу. Зокрема із Сихівського району було подано 24 заявки, з яких було обрано двір на вулиці Освицька.
Сихів — наймолодший і найчисельніший район Львова (населення понад 150 000 чол.). Житлова забудова зводилась тут швидкими темпами, попри те створення відповідної інфраструктури значно відставало і триває досі. Це типово «спальний» мікрорайон, в якому майже відсутня промисловість та ВУЗи, відтак більшість дорослого населення вдень мігрує в інші частини міста.
Прибудинкова територія, що потребувала реконструкції розташована на околиці міста, в Сихівському районі, поруч із вулицями Скрипника та Лісною. Група з 8-ми будинків, що оточують двір, з північної та частково східної сторони огинається лісопарком, на заході межує з селом Зубра і лише південно-східною стороною з'єднана з інфраструктурою району. Оскільки двір достатньо ізольований, його благоустрій є особливо важливим для мешканців 8-ми прилеглих багатоповерхівок.
На основі зібраних технічних даних, аналізу території та спілкування з мешканцями, ми сформували основні проблеми двору, на вирішення яких має бути спрямований наш проект:
Користувачі двору — мешканці, які проживають у 8-ми прилеглих дев’ятиповерхових будинках (один частково пятиповерховий). Це близько 430 сімей, зокрема багато молодих сімей з дітьми, також студентська молодь, люди середнього та похилого віку. Це менеджери, викладачі, дизайнери, перекладачі, маркетологи, підприємці, лікарі, програмісти, представники інших спеціальностей.
Проектні рішення:
Команда
Максим Коцюба, Нікіта Бєлокопитов, Анна Рибчук
Організатори
Олександр Шутюк, Олександра Сладкова
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com