Локація
Територія Ходинського поля розташована в Хорошевському районі Північного округу Москви.
Територія Ходинського поля розташована в Хорошевському районі Північного округу Москви.
Третину площі району займають промислові зони, які істотно впливають на екологію. Єдиним порятунком для мешканців є зелені оази, яких катастрофічно не вистачає. Ситуацію дещо покращує наявність трьох парків: Чапаєвського, «Березовий гай» та «Історичні ландшафти Москви», але вони повністю не вирішують задачі, так як зелених насаджень вочевидь недостатньо. Одним з основних завдань при створенні парку для нас стало покращення якісного складу атмосферного повітря даної місцевості. Враховуючи напрямки вітру, які змінюються в залежності від сезону, ділянка постійно знаходиться під впливом негативних факторів. Через це для вирішення основної задачі значну роль в послабленні негативних впливів промислових зон району зіграють зелені насадження.
Житлова забудова з розвиненою інфраструктурою розташована навколо майбутнього парку переважно з західної та південно-західної сторони. Від парку її відокремлює пішохідний бульвар. Ми розподілили пішохідні потоки на ділянці таким чином, щоб місцеві жителі мали прямий доступ до природи, а приїжджі не використовували цю частину парку в якості транзиту.
Навколо розташовано спортивні заклади: спортивний комплекс «ЦСКА» на 30,000 відвідувачів, стадіон «Динамо» на 5,400 відвідувачів, льодовий стадіон «Мегаспорт» на 15,000 відвідувачів. Йде будівництво ТРЦ «Авіапарк» та державного центру сучасного мистецтва. Усі ці будівлі та споруди передбачають значні транзитні потоки саме через територію парку. Щоб забезпечити прохід вболівальників на спортивні заходи, в парку передбачено широкі тротуари з комбінованим мостінням тротуарної плитки та газону, що дозволяє уникнути витоптування газону, та в той самий час не робити всю необхідну ширину тротуару з суцільного бетону.
Парк – це місце цілорічного відпочинку.
У літній час головною перевагою парку є довготривале перебування на відкритому повітрі. Парк насичено місцями для відпочинку та споглядання, занять йогою та рибалкою, коло води є тераси для приймання сонячних ван.
Для поціновувачів активного відпочинку розташовано спортивні зони з волейбольним, баскетбольним та міні-футбольними полями, місцями для гри в теніс та бадмінтон, вуличні тренажери. Передбачено мережу маршрутів для велосипедів, роликів, самокатів та скейтів.
Ми передбачили декілька дитячих майданчиків на бульварі та в парку, місця для малювання, танців, настільних ігор.
Для відвідувачів похилого віку буде розташовано клуби для гри в доміно, шашки, шахи та інші настільні ігри, як в приміщенні, так і на свіжому повітрі.
В зимовий час парк набуває нове обличчя. Велике враження створюють яскраві рослинні акценти, які набувають декоративних переваг саме в зимовий період.
Ставок використовується для зимової рибалки та занурень. Схили біля ставку перетворюються в пагорби для катання. Місце фонтанів стає ковзанкою та майданчиком для гри в хокей. На великій галявині буде облаштовано снігове містечко та виставка льодових фігур. Велодоріжки облаштовуються під лижні траси. На площі перед амфітеатром можна встановити новорічну ялинку та проводити зимові гуляння, як це відбувалось тут ще у XVIII столітті.
Після активного відпочинку є можливість випити горнятко гарячого чаю у затишних кафе, відвідати виставку або провести час у центрі творчості та розвитку.
На планувальну структуру парку значно вплинула транспорта система мікрорайону. Основна вісь транзитного потоку орієнтована на станцію метро «Ходинське поле», виходи з якої знаходяться у східній частині парку. Для відвідувачів з особистим авто передбачено вхід в парк з відкритою площею навпроти багаторівневого паркінгу, що будується у східній частині парку. Ще один підземний паркінг на 350 машиномісць передбачено з західної сторони.
Розташування житлової забудови відносно парку спровокувало нас розташувати тиху та найбільш озеленену площу парку у південно-західній його частині, для створення комфортного середовища мешканцям мікрорайону. Також тут розташовані дитячі учбові та дошкільні заклади. від парку їх відокремлює пішохідний бульвар насичений різноманітною та цікавою інфраструктурою. В місцях примикання до проїжджої частини бульвар має огорожу. Бульвар складається з прогулянкових зон, дитячих майданчиків для різних вікових груп, острівців озеленення та терас для відпочинку біля кожного входу з бульвару до парку. Рельєф має складну, багаторівневу структуру.
Багатофункціональна зона у вигляді двох низькоповерхових комплексів розташована вздовж північної лінії парку. Кожний комплекс має по три терасовані будівлі, котрі поєднуються між собою на різних рівнях містками-переходами. Тут розташовується пункт прокату спортивного обладнання, будівля адміністрації та сервісного обслуговування парку. Будівля з закладами громадського харчування сполучається з адміністративною частиною простором з виставковими та лекційними залами. Комплекс біля виходу зі станції метро складається з центру розвитку творчості для дітей та дорослих, сувенірні крамниці та заклади громадського харчування. Будівлі також поєднані одна з одною та мають експлуатовані дахи.
Студія ландшафтної архітектури 'KOTSIUBA'
Максим Коцюба, Марія Андрієнко, Анна Шуберт, Максим Каминін
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com