/ 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park

'Khodynka field' Park

Years
2013-2014
Location
Russia, Moscow
Type
Project area
34 ha
Client
Inteco Group of companies
Support
Moscow Committee for Architecture and Urban Planning; Public movement 'For the park';
State
Concept
Challenge
Create a green and cozy oasis in the middle of megapolis. To distribute large pedestrian and transport loads evenly.
Solution
We define a clear border between the transit area of ​​the park and the recreational area. A safe and rich with various activities space is created for the inhabitants of the district. There are wide lanes and a multifunctional architectural complex for visitors to sports, cultural and shopping facilities.

Location

Khodynka Field is a large open space in the north-west of Moscow.

 / 'Khodynka field' Park
Timeline of the site
1834

The the hippodrome (now the Moscow Hippodrome)was opened on Khodynka field. In the nineteenth century, military camps were located here.

1880-90th years

Khodynka was used to celebrate state occasions. In June 1883, the coronation of Alexander III was celebrated here. The field is best known as the site of a tragic accident on May 30, 1896 during the festivities of the crowning of Nicholas II.

1910th years

At the beginning of the 20th century, an aerodrome was created on the field, named the Central Aerodrome 'Frunze'.

1930th years

In November 1931, the first terminal building in the USSR was opened at the airport, and in 1938 the subway line 'Airport' was built.

1980-90th years

In the 1980s, Khodynka field served as a place for general rehearsal of military parades, and in the early 90's, on one of the take-off slines, the old planes were arranged in the form of museum exhibits.

2000th years

The territory of the Khodynka field was decreased, giving up its land to residential neighborhoods, sports facilities and factories.

Site before Design Works

Третину площі району займають промислові зони, які істотно впливають на екологію. Єдиним порятунком для мешканців є зелені оази, яких катастрофічно не вистачає. Ситуацію дещо покращує наявність трьох парків: Чапаєвського, «Березовий гай» та «Історичні ландшафти Москви», але вони повністю не вирішують задачі, так як зелених насаджень вочевидь недостатньо. Одним з основних завдань при створенні парку для нас стало покращення якісного складу атмосферного повітря даної місцевості. Враховуючи напрямки вітру, які змінюються в залежності від сезону, ділянка постійно знаходиться під впливом негативних факторів. Через це для вирішення основної задачі значну роль в послабленні негативних впливів промислових зон району зіграють зелені насадження.

 / 'Khodynka field' Park
Participants' teams are exploring the site / 'Khodynka field' Park
Participants' teams are exploring the site

Житлова забудова з розвиненою інфраструктурою розташована навколо майбутнього парку переважно з західної та південно-західної сторони. Від парку її відокремлює пішохідний бульвар. Ми розподілили пішохідні потоки на ділянці таким чином, щоб місцеві жителі мали прямий доступ до природи, а приїжджі не використовували цю частину парку в якості транзиту.

 / 'Khodynka field' Park

Навколо розташовано спортивні заклади: спортивний комплекс «ЦСКА» на 30,000 відвідувачів, стадіон «Динамо» на 5,400 відвідувачів, льодовий стадіон «Мегаспорт» на 15,000 відвідувачів. Йде будівництво ТРЦ «Авіапарк» та державного центру сучасного мистецтва. Усі ці будівлі та споруди передбачають значні транзитні потоки саме через територію парку. Щоб забезпечити прохід вболівальників на спортивні заходи, в парку передбачено широкі тротуари з комбінованим мостінням тротуарної плитки та газону, що дозволяє уникнути витоптування газону, та в той самий час не робити всю необхідну ширину тротуару з суцільного бетону.

 / 'Khodynka field' Park

Search for the Concept

 / 'Khodynka field' Park
Авіаційне минуле Ходинського поля відображено в майбутньому парку — форма пропелера літака надихнула нас на створення паркового містка / 'Khodynka field' Park
Авіаційне минуле Ходинського поля відображено в майбутньому парку — форма пропелера літака надихнула нас на створення паркового містка

Seasonal use of the space

Парк – це місце цілорічного відпочинку.

У літній час головною перевагою парку є довготривале перебування на відкритому повітрі. Парк насичено місцями для відпочинку та споглядання, занять йогою та рибалкою, коло води є тераси для приймання сонячних ван.

Для поціновувачів активного відпочинку розташовано спортивні зони з волейбольним, баскетбольним та міні-футбольними полями, місцями для гри в теніс та бадмінтон, вуличні тренажери. Передбачено мережу маршрутів для велосипедів, роликів, самокатів та скейтів.

Ми передбачили декілька дитячих майданчиків на бульварі та в парку, місця для малювання, танців, настільних ігор.

Для відвідувачів похилого віку буде розташовано клуби для гри в доміно, шашки, шахи та інші настільні ігри, як в приміщенні, так і на свіжому повітрі.

Схема функціонального зонування в літній період / 'Khodynka field' Park
Схема функціонального зонування в літній період
 / 'Khodynka field' Park
Fishing / 'Khodynka field' Park
Fishing
Tennis courts / 'Khodynka field' Park
Tennis courts

В зимовий час парк набуває нове обличчя. Велике враження створюють яскраві рослинні акценти, які набувають декоративних переваг саме в зимовий період.

Ставок використовується для зимової рибалки та занурень. Схили біля ставку перетворюються в пагорби для катання. Місце фонтанів стає ковзанкою та майданчиком для гри в хокей. На великій галявині буде облаштовано снігове містечко та виставка льодових фігур. Велодоріжки облаштовуються під лижні траси. На площі перед амфітеатром можна встановити новорічну ялинку та проводити зимові гуляння, як це відбувалось тут ще у XVIII столітті.

Після активного відпочинку є можливість випити горнятко гарячого чаю у затишних кафе, відвідати виставку або провести час у центрі творчості та розвитку.

Схема функціонального зонування в зимовий період / 'Khodynka field' Park
Схема функціонального зонування в зимовий період
Ковзанка / 'Khodynka field' Park
Ковзанка
 / 'Khodynka field' Park

Transport Infrastructure

На планувальну структуру парку значно вплинула транспорта система мікрорайону. Основна вісь транзитного потоку орієнтована на станцію метро «Ходинське поле», виходи з якої знаходяться у східній частині парку. Для відвідувачів з особистим авто передбачено вхід в парк з відкритою площею навпроти багаторівневого паркінгу, що будується у східній частині парку. Ще один підземний паркінг на 350 машиномісць передбачено з західної сторони.

Pedestrians, bicycles and transport routes / 'Khodynka field' Park
Pedestrians, bicycles and transport routes
Zoning of pedestrian routes / 'Khodynka field' Park
Zoning of pedestrian routes
Park service routes / 'Khodynka field' Park
Park service routes

Master Plan

 / 'Khodynka field' Park
Park lighting / 'Khodynka field' Park
Park lighting
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park

Sections

 / 'Khodynka field' Park
Розріз 1-1 / 'Khodynka field' Park
Розріз 1-1
 / 'Khodynka field' Park
Section 2-2 / 'Khodynka field' Park
Section 2-2
Section 3-3 / 'Khodynka field' Park
Section 3-3

Boulevard

Розташування житлової забудови відносно парку спровокувало нас розташувати тиху та найбільш озеленену площу парку у південно-західній його частині, для створення комфортного середовища мешканцям мікрорайону. Також тут розташовані дитячі учбові та дошкільні заклади. від парку їх відокремлює пішохідний бульвар насичений різноманітною та цікавою інфраструктурою. В місцях примикання до проїжджої частини бульвар має огорожу. Бульвар складається з прогулянкових зон, дитячих майданчиків для різних вікових груп, острівців озеленення та терас для відпочинку біля кожного входу з бульвару до парку. Рельєф має складну, багаторівневу структуру.

 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park

Main park objects

 / 'Khodynka field' Park

Multifunctional area

Багатофункціональна зона у вигляді двох низькоповерхових комплексів розташована вздовж північної лінії парку. Кожний комплекс має по три терасовані будівлі, котрі поєднуються між собою на різних рівнях містками-переходами. Тут розташовується пункт прокату спортивного обладнання, будівля адміністрації та сервісного обслуговування парку.  Будівля з закладами громадського харчування сполучається з адміністративною частиною простором з виставковими та лекційними залами. Комплекс біля виходу зі станції метро складається з центру розвитку творчості для дітей та дорослих, сувенірні крамниці та заклади громадського харчування. Будівлі також поєднані одна з одною та мають експлуатовані дахи.

Формування архітектурного обрису багатофункціональної зони / 'Khodynka field' Park
Формування архітектурного обрису багатофункціональної зони
Відкритий публічний простір біля метро / 'Khodynka field' Park
Відкритий публічний простір біля метро
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park
 / 'Khodynka field' Park

Project Presentation

 / 'Khodynka field' Park

'KOTSIUBA' Landscape architecture studio

Maksym Kotsiuba, Mariia Andriienko, Anna Shubert, Maksym Kamynin

Strategy + design — Other Land

Web development — Perevorot.com