Коли проектувалися виходи з метро Голосіївська, ділянка, що сполучає метро з величезним житловим районом, не була врахована. Восени весь схил перетворюється на болото, взимку з'являється нова проблема — нечищений сніг, місцями з землі стирчать бетонні елементи, можна наразитися на незачинені колодязі. Не дивно що поруч розташувався травмпункт.
Пасажиропотік станції метро Голосіївської — 15 тисяч людей на добу. Територія навколо метро — відповідальність кожного, і спільними зусиллями ми, мешканці міста, можемо змінити цей простір на краще. Саме так і з’явився проект благоустрою території біля метро Голосіївська.
На основі опитування мешканців району, та аналізу території ми визначили основних користувачів:
Проблема в тому, що ми не хочемо асоціювати себе з простором, не сприймаємо територію як свою. Тільки коли мешканці розуміють свою приналежність до міста, вони відчувають за нього відповідальність. Поки люди будуть ставитися до громадських просторів так, ніби дерева, меблі, ліхтарі — чуже, то буде сміття, зламані вуличні меблі та розписані будівлі. Тому основна задача — повернути простір людям, дати розуміння, що все місто від найвіддаленішого району до центральної вулиці — їхній справжній дім. А своє не хочеться ані псувати, ані красти. До свого з'являється турбота.
Пропоновані зміни прості, але дуже ефективні та відчутні для кожного мешканця. Комплексний проект території біля метро Голосіївська містить:
Для подібних точкових змін існує «Громадський Бюджет» — ефективний інструмент для вдосконалення міст. Кожен може втілити свою ініціативу в життя або ж підтримати ініціативу іншого, проголосувавши на сайті. Для того, щоб проект не залишився лише на папері та в наших мріях, треба набрати 3 тисячі голосів.
2-го грудня 2018 в Києві відбувся форум інклюзивності за ініціативою «Доступно.UA». Метою форуму було привернення уваги до питань архітектурної доступності та інклюзивності в Україні, а також поширення інформації про найкращі приклади безбар’єрності.
Головною подією форуму стало вручення нагороди «Відкриті двері», ми здобули її в номінації «Публічні простори». Основний критерій — доступність локації та сприяння змінам у суспільстві. Дуже приємно отримувати подібні нагороди. Давайте змінювати простір міста разом!
'KOTSIUBA' Landscape Architecture Studio
Mariia Andrienko, Yana Chepilko
Strategy + design — Other Land
Web development — Perevorot.com